WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

W minionym tygodniu uczniowie klas drugich naszej szkoły wzięli udział w projekcie promocji zdrowia pani Elżbiety Zarębskiej pod tytułem „Zdrowa Rzepa”. Zajęcia realizowane są we współpracy z Biurem ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiego w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem zajęć jest wykształcenie u dzieci zdrowych nawyków żywieniowych, edukacja w zakresie zdrowego stylu życia i zdrowych wyborów. Dzieci wraz z Rzepą uczyły się wspólnie komponować zdrowe posiłki, poznały znaczenie odpowiedniego nawodnienia organizmu oraz rolę snu.

Zdrowa Rzepa podpowiedziała najmłodszym jak można utrzymać dobrą formę, zachęcała do wspólnych ćwiczeń poprzez kreatywne zabawy ruchowe oraz wskazała sposoby na ograniczenie podjadania przed komputerem.

Projekt ten rozpoczął tydzień zdrowego odżywiania w klasach 1-3 naszej szkoły. Przed nami jeszcze:
- zdrowa śniadaniówka,
- komponowanie talerza pełnego zdrowia,
- spotkanie z psychologiem.___________________
Rok szkolny 2022/2023