WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

Wszyscy wiemy, jak ważny jest efektywny odpoczynek i pozytywne nastawienie do działania. Dlatego w czwartek 28 kwietnia odbył się w naszej szkole „Dzień Pogodnego Ducha”, który był okazją, żeby pokazać dzieciom i młodzieży jak skutecznie można „naładować baterie” i odprężyć się w codziennym szkolnym życiu.

Od rana wszyscy uczniowie mogli skorzystać z różnych relaksacyjnych aktywności. W strefie wyciszenia można było degustować melisę, posłuchać muzyki i odpocząć na pufach i materacach. Była też strefa kolorowanek, o dziwo bardzo popularna nie tylko wśród najmłodszych. Na sali gimnastycznej pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego uczniowie mogli rozładować emocje na workach bokserskich i w trakcie aktywnych zabaw. Hitem wśród dzieci okazała się strefa balonikowych gniotków, z których wiele nie przetrwało do końca dnia :) Były gry planszowe, logiczne zagadki i kendamy. Nawet nasz szkolny wielki pluszowy miś czekał na każdego, kto chciał się po prostu mocno przytulić. Zwieńczeniem dnia była wieczorna dyskoteka.

Widząc ile pozytywnych emocji przyniósł uczniom ten dzień, jesteśmy przekonani, że warto wpisać go w szkolny kalendarz imprez. Po długich miesiącach dystansu, maseczek i izolacji wspólny odpoczynek w pozytywnej atmosferze ma wielką wartość.

Dziękujemy nauczycielom oraz uczniom klas 7 i 8 za opiekę nad strefami i pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia.

Danuta Cwajna-Szkucik i Wioletta Kumor
___________________
Rok szkolny 2021/2022