WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

W środę 12 czerwca klasy kończące naukę w naszej szkole wybrały się tradycyjnie na wyjazd o charakterze pielgrzymkowym w intencji absolwentów. W tym roku były to aż cztery klasy: 8a, 8b, 3a GIM i 3b GIM. Mając za przewodnika księdza Kamila Kaczora odwiedziliśmy m.in. Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach, gdzie odmówiliśmy koronkę do Bożego Miłosierdzia, i Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta, gdzie ksiądz Kamil z pomocą obecnych szkolnych ministrantów poprowadził dla nas Mszę Świętą. Po nabożeństwie jedna z Sióstr Albertynek opowiedziała nam szczegółowo o patronie naszej szkoły i misji tamtejszego zgromadzenia zakonnego. Na koniec udaliśmy się na krakowski rynek, aby posilić się przed powrotem do Czechowic. Dziękujemy Siostrom za gorące przyjęcie naszej grupy, Księdzu Kamilowi za poświęcenie czasu i pilotaż wycieczki, oraz Pani Dyrektor Annie Tomanek-Pudzie i Stowarzyszeniu „Dziedzictwo św. Jana Sarkandra” w Cieszynie za współorganizację tej udanej wyprawy.
___________________
Rok szkolny 2018/2019