WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

Rekolekcje

W środę 1 grudnia wyruszyliśmy pociągiem na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. Wśród jadących osób byli uczniowie klas 8a, 8b oraz 7a. Wrocław przywitał nas świątecznym wystrojem, jarmarkiem bożonarodzeniowym i zimową pogodą.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy miasto dzięki sympatycznemu przewodnikowi, Damianowi Kanclerskiemu, który oprócz zabytków i historycznej starówki, pokazywał nam mnóstwo krasnali rozłożonych po całym mieście, a związanych z Pomarańczową Alternatywą. Po obiedzie ostatnim akcentem tego dnia była wizyta w pawilonie prezentującym Panoramę Racławicką.

Następnego poranka spragnieni wrażeń udaliśmy się do „Hydropolis”, czyli centrum wiedzy o wodzie. Bardzo nam się podobało to interaktywne muzeum. Następnie ruszyliśmy w stronę Centrum Historii „Zajezdnia”. Poznaliśmy fascynującą i poruszającą opowieść o dramatycznej historii Wrocławia w XX wieku. Po obiedzie i krótkim odpoczynku w hostelu chętni uczniowie udali się do Aquaparku, a reszta zbierała siły, aby później pójść na wspólną kolację, która była niespodzianką zorganizowaną przez naszych opiekunów wycieczki.

Ostatniego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach w „Muzeum Pana Tadeusza”, co pomogło nam lepiej zrozumieć lekturę. Ostatnim punktem programu, oprócz posiłków, było Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie zobaczyliśmy różne zwierzęta zamrożone w kapsule czasu. Mogliśmy obserwować bogactwo fauny, poczynając od komara, kończąc na słoniu i płetwalu błękitnym.

Wycieczka, w czasie której przeżyliśmy piękne chwile, bardzo nam się podobała. Dziękujemy naszym opiekunom za organizację: p. dyrektor Annie Tomanek-Pudzie, p. Zofii Barzyk i p. Jakubowi Kowalskiemu.

Wyrażamy wdzięczność naszemu organowi prowadzącemu szkołę Stowarzyszeniu „Dziedzictwo św. Jana Sarkandra” oraz Pani Dyrektor Szkoły za pozyskanie środków finansowych z MEiN w wysokości 80% kosztów wycieczki w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Teresa Distel, Karolina Raś (kl. 8a)___________________
Rok szkolny 2021/2022