WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

W okresie ostatnich dwóch tygodni nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w projekcie promocji zdrowia pani Elżbiety Zarębskiej.

Uczyli się komponować zdrowe posiłki, poznali znaczenie odpowiedniego nawodnienia organizmu oraz rolę snu. Pani Ela podpowiadała najmłodszym, jak można utrzymać dobrą formę w czasie kwarantanny: zachęcała do wspólnych ćwiczeń poprzez kreatywne zabawy ruchowe, wskazywała dzieciom sposoby na ograniczenie podjadania przed komputerem oraz podsuwała pomysły, jak zorganizować sobie czas, aby nie myśleć o nadprogramowych przekąskach. A to wszystko w formie zabawy, którą uzupełnił konkurs rysunkowy i nagrody.

Pani Ela bardzo dziękuje wszystkim dzieciom za zaangażowanie i wspaniałą zabawę, a także pani Wioli Kumor za pomoc w realizacji projektu.

Zajęcia realizowane były we współpracy z Biurem ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Miejskiegow ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Celem zajęć było wykształcenie w dzieciach zdrowych nawyków żywieniowych oraz edukacja w zakresie zdrowego stylu życia i zdrowych wyborów.
___________________
Rok szkolny 2020/2021