WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

Rodziny, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie na rodzinną szopkę bożonarodzeniową, wykazały dużą inwencję twórczą i pomysłowość. Ogromny podziw wzbudziła różnorodność materiałów, z których wykonane zostały szopki. Spośród tak wielu pięknych i różnorodnych prac trudno było wybrać najładniejszą. Jury (a zarazem organizatorzy) w składzie p. Wioletta Kumor, p. Elżbieta Szczypka oraz ks. Piotr Rajda stanęło przed bardzo trudną decyzją, w wyniku czego ustalono, że każda rodzina, która przystąpiła do konkursu jest zwycięska.

Wszystkie dzieci, które wzięły udział otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Na szczególną uwagę zasługuje jednak szopka Mileny Płoskonki i Mikołaja Krupki z klasy 1a, ze względu na innowacyjne i twórcze podejście do tematu. Nasi najmłodsi uczniowie odegrali w niej znaczącą rolę ponieważ jest to żywa szopka, w której zaprezentowali się oni jako Józef i Maryja. Otrzymują oni Nagrodę Grand Prix.

Cele konkursu zostały zrealizowane, natomiast nasze szopki przyczyniły się do rozwijania i kultywowania tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękujemy całym rodzinom za zaangażowanie, a także Międzyzakładowej Komisji NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty w Czechowicach-Dziedzicach za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

Lista osób nagrodzonych:

Franciszek i Helena Budny, kl. 1 i kl. 3a
Adam Faruga, kl. 1
Zuzanna Greń, kl. 1
Jędrzej Muchowski, kl. 1
Jan Parchański, kl. 1
Paweł Sarna, kl. 1
Weronika Sroka, kl. 1
Julia Szymańska, kl. 1
Małgorzata Binek, kl. 2a
Katarzyna Kopeć, kl. 2a
Cyprian Krywult, kl. 2a
Dawid Kukla, kl. 2a
Lena Pępek, kl. 2a
Karol Placuch, kl. 2a
Dawid Żurek-Mysiński, kl. 2a
Apolonia Botor, kl. 2b
Jeremiasz Polaniak, kl. 2b
Jan Żemła, kl. 3a
Laura i Robert Ciupka, kl. 6 i kl. 3b
Maria i Gabriela Bandel, kl. 3b i kl. 4
Wojciech Szary, kl. 3b
Zofia Halka, kl.4
Milena Huhulik, kl. 6
Zofia Janik, kl. 8

Gratulujemy!
___________________
Rok szkolny 2020/2021