WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

Działamy! Jako Samorząd Uczniowski czekaliśmy na powrót do szkoły, aby zorganizować jakieś wydarzenie najszybciej jak się da, ale w obecnej sytuacji nie ma już na co czekać. Pragniemy ogłosić dla uczniów naszej szkoły kolejny Dzień Przebierany, tym razem wyjątkowy i historyczny, bo bezprecedensowy, czyli zdalny. Spędzacie czas w zaciszu swoich domów i nie ogranicza Was czas spędzony na przywdzianie stroju, malowanie twarzy, problem przebrania się w szkolnej szatni, problem tego, że między lekcjami byłyby zajęcia zWF-u, jak nieraz miało to miejsce w przypadku Dni Przebieranych w szkole, więc uznaliśmy iż z racji na mnogość opcji nie wprowadzamy tym razem żadnego motywu przewodniego – można przebrać się za cokolwiek! :) Także w dowolnej aranżacji jeśli komponuje się ona z przebraniem (w kuchni, na zewnątrz, w zbożu, na rowerze, na traktorze, … ). Oczywiście przebranie powinno być w dobrym smaku.

Zdjecia przebranych osób można wysyłać poprzez dziennik Librus lub platformę Office Teams na konto naszego opiekuna – pana Kuby.

Planowany jest konkurs na najlepsze przebranie spośród przesłanych i zamieszczonych na stronie zdjęć. Jeśli ktoś chce, aby jego zdjęcie wzięło udział w plebiscycie, wymagane jest aby zdjęcie otworzyć w programie do edycji grafiki (np. w Paincie) i dopisanie na lub pod zdjęciem numeru identyfikacyjnego, w taki sposób, by był on widoczny i wyraźny na zdjęciu podczas przeglądania na stronie szkoły lub skzolnym Facebook'u. Umożliwi to sprawne przeprowadzenie głosowania nie tylko nam, ale także uczniom, którzy mogą nie znać z imienia i nazwiska osób z innych klas, na które chcieliby zagłosować.

Po publikacji zdjęć w internecie, uczniowie będą mogli oddać głos wysyłając panu Kubie numer identyfikacyjny zdjęcia swojego faworyta (termin na wysłanie głosów i wytyczne zostanie podany przy okazji publikacji zdjęć).

Jak powinien wyglądać kod identyfikacyjny? Jest to ciąg składający się z numeru klasy oraz numeru w dzienniku. Dla przykładu:

Uczeń chodzi do klasy 7b, a jego numer w dzienniku to 28 → kod ID takiego ucznia będzie brzmiał: 7b28
Uczeń chodzi do klasy 1c, a jego numer w dzienniku to 15 → kod ID takiego ucznia będzie brzmiał: 1c15
Uczeń chodzi do klasy 4a, a jego numer w dzienniku to 8 → kod ID takiego ucznia będzie brzmiał: 4a08

UWAGA: Kod wpisujemy na zdjęciu lub pod nim; nie w nazwie pliku. Zdjęcia bez kodu zostaną opublikowane, lecz nie będą brały udziału w konkursie. Wyniki ogłosimy drogą internetową, natomiast nad sposobem wręczenia upominkowych nagród jeszcze pomyślimy :)

Zachęcamy do udziału w wydarzeniu. Termin przesyłania zdjęć - do niedzieli 14 czerwca włącznie (tj. w niedzielę można jeszcze posyłać).

Pozdrawiamy
Samorząd Uczniowski

PS: Chętnych nauczycieli również zapraszamy do uczestnictwa, choć bez udziału w konkursie :)_  _  _  _  _
Zdjęcie tytułowe zostało zapożyczne ze strony: http://kutno.net.pl/artykuly/kultura,98769.html

___________________
Rok szkolny 2019/2020