WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

W dniach 22-24 października klasa 5a wraz ze swoją wychowawczynią, panią Danutą Cwajna-Szkucik wzięła udział w Festiwalu Nauki i Technologii E(x)plory odbywającym się w Gdyni. Po przyjeździe do Sopotu we wtorek, zakwaterowaniu i posiłku wybraliśmy się na kilkugodzinny wieczorny spacer po plaży. Po zabawach na piasku i grze w piłkę nożną przy świetle księżyca udaliśmy się na pięknie oświetlone molo. Sopot wieczorową porą zrobił na wszystkich duże wrażenie.

     Środa obfitowała w atrakcje. Zaczęliśmy od kilkugodzinnej wizyty w Centrum Nauki Experyment, gdzie przeprowadzaliśmy doświadczenia oraz badaliśmy zjawiska z różnych dziedzin nauki i prawa zachodzące w przyrodzie, bawiąc się przy interaktywnych stanowiskach. Po wizycie w świecie naukowych eksperymentów, wzięliśmy udział w chemicznych warsztatach prowadzonych przez studentów Politechniki Gdańskiej, na których pod okiem ekspertów przeprowadzaliśmy doświadczenia naukowe. Po południu pojechaliśmy do gdyńskiego oceanarium, gdzie obejrzeliśmy szereg wystaw muzealnych oraz ekspozycji akwaryjnych. Po obiadokolacji wybraliśmy się na wieczorny spacer po centrum Gdańska. Wspaniała architektura i klimat Starego Miasta bardzo się wszystkim podobał.

     Następny dzień wizyty na festiwalu w Centrum Nauki Experyment rozpoczęliśmy od udziału w fascynującym wykładzie na temat ciekłych gazów. Następnie odwiedziliśmy stoiska naukowe i ścieżki edukacyjne, badając, doświadczając i eksperymentując. Po południu pełni pozytywnych wrażeń ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zorganizowali i umożliwili nam udział w trójmiejskiej naukowej przygodzie, a także panu Bartkowi Nowakowi za pomoc w opiece nad klasą.

Piątoklasiści :)
___________________
Rok szkolny 2019/2020