WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

Julia Polaczek (kl. 8b) i David Paszek (kl. 3a GIM) wzięli udział w ogólnopolskim konkursie na stworzenie projektu, którego tematem było przedstawienie historii wybranego posła i działacza społecznego z czasów II RP ze swojego regionu. Uczniowie opisali losy Alojzego Machalicy z naszego miasta. W ramach projektu Julia i David m.in. przeprowadzili warsztaty w swojej byłej szkole (Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach), uczestniczyli w sesji Rady Miejskiej, rozwieszali plakaty, a przede wszystkim stworzyli stronę internetową, która popularyzuje sylwetkę posła i prezentuje ww. działania (w tym nagrania wideo).

     Dzięki swojemu wysiłkowi i solidnej pracy udało im się zająć drugie miejsce w województwie i uzyskali mandat posła na 25. sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży, która odbyła się w sobotę 1 czerwca. Julka miała nawet okazję wygłosić krótkie przemówienie. Gratulujemy obojgu wspaniałego sukcesu! Podziękowania za pomoc w realizacji należą się równiez p. dyrektor Annie Tomanek-Pudzie i p. Zofii Barzyk, a także uczącej w SP5 p. Magdalenie Kubik.


Odnośnik do strony stworzonej przez uczniów na potrzeby projektu: http://posel-z-czechowic.cba.pl


Przemowa Julki w sejmie:
Poniższe zdjęcia pochodzą z nagrań wideo z kanałów youtube Davida, Gminy Czechowice-Dziedzice i p. Janusza Jaskółki (wszystkie dostępne w ww. odnośniku i stronie):
___________________
Rok szkolny 2018/2019