Wraz z grupą chętnych uczniów wybraliśmy się w na finał Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, który miał miejsce w dniach 30-31 lipca na specjalnie zorganizowanym Campusie Misericordiae w Brzegach (nazwa Misericordiae oznacza miłosierdzie, które to było tematem tegorocznej edycji, wpisując się w obchodzony w Kościele rok miłosierdzia). Pierwszego dnia, wraz z gromadnie przybyłymi pielgrzymami z całego świata, przywitaliśmy Papieża Franciszka, który przybył w celu poprowadzenia wieczornego czuwania. Po nocy spędzonej pod gołym niebem (na szczęście bezchmurnym:) ponownie oczekiwaliśmy na pojawienie się głowy Kościoła katolickiego, aby wziąć udział w uroczystej mszy świętej. Jednym z wielu kapłanów współprowadzących tę liturgię miał zaszczyt być nasz ksiądz – Marcin Jakubiec. Były to dwa intensywnie spędzone dni, podczas których można było znaleźć czas na zadumę i modlitwę, jak i również na dobrą zabawę, np. w formie zabaw, śpiewów czy tańca. Dziękujemy za opiekę księdzu, pani dyrektor Annie Tomanek-Pudzie oraz panom Konradowi Kalicie i Jakubowi Kowalskiemu. Następnym gospodarzem Światowych Dni Młodzieży będzie Panama. Może uda nam się wybrać ponownie?:)
