WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

W poniedziałek 21 maja na czechowickim basenie „Wodnik” odbyły się zawody pływackie w ramach XXVIII Międzyszkolnych Igrzysk Sportowych Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Artur Kaczor (kl. 7a KSP), Sophie Kiermasz (kl. 7b KSP), Jakub Rachwał (kl. 3a KG) oraz Joanna Kaczor (kl. 3b KG). Zawodnicy pływali na dystansie 50m stylem dowolnym (w tym przypadku wszyscy rzecz jasna wybrali kraul, który uznaje się jako styl najszybszy). Z czasem 34,56s, Joanna Kaczor zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet, natomiast Jakub Rachwał z czasem 30,25s uplasował się na trzecim miejscu w kategorii mężczyzn. Pozostała dwójka zawodników znalazła się poza podium, jednak dzięki osiągniętym przez nich wynikom, dziewczyny zajęły drugie miejsce, a chłopcy byli trzeci w klasyfikacji grupowej. Opiekunem naszego pływackiego składu był w tym dniu pan Konrad Kalita, któremu dziękujemy za opiekę i koordynowanie zawodników. Całej grupie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pamiętajcie, warto uprawiać sport!