WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

W czwartek 7 maja uczniowie klas ósmych naszej szkoły udali się na pielgrzymkę do Sanktuarium Ecce Homo Św. Brata Alberta w Krakowie. Wyjazd miał szczególny charakter, ponieważ był czasem modlitwy i duchowego przygotowania przed zbliżającymi się egzaminami ósmoklasisty oraz ważnymi wyborami związanymi z dalszą edukacją.

Centralnym punktem pielgrzymki była Msza Święta sprawowana w intencji uczniów klas ósmych. Modliliśmy się o światło Ducha Świętego, powodzenie podczas egzaminów oraz mądre i trafne decyzje dotyczące wyboru przyszłych szkół. Po Eucharystii uczestniczyliśmy także w adoracji Najświętszego Sakramentu, powierzając Bogu nasze troski, nadzieje i plany na przyszłość.

Podczas pobytu w sanktuarium odwiedziliśmy również grób św. Brata Alberta oraz modliliśmy się przed słynnym obrazem „Ecce Homo”, który jest szczególnym symbolem miłości i poświęcenia dla drugiego człowieka. Był to czas refleksji, wyciszenia i wspólnego budowania więzi we wspólnocie szkolnej.

Pielgrzymka pozostanie dla uczestników cennym doświadczeniem duchowym i pięknym momentem przygotowania do jednego z ważniejszych etapów w życiu młodego człowieka.

Dziękujemy księdzu Piotrowi Rajdzie za sprawowanie Eucharystii oraz wychowawcom klas ósmych – pani Aleksandrze Brodzie i panu Konradowi Kalicie.



___________________
Rok szkolny 2025/2026