WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

W sobotę 25 maja w Centrum Edukacji Ekologicznej na terenie naszej gminy odbyły się Zawody Drużyn Młodzieżowych w Udzielaniu Pierwszej Pomocy. Organizatorem zawodów była Grupa Ratownictwa Polskiego Czerwonego Krzyża Czechowice-Dziedzice, za co serdecznie dziękujemy. Głównym celem zawodów było propagowanie wśród dzieci i młodzieży idei udzielania pierwszej pomocy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice w składzie: Helena Budny, Sandra Janik, Magadalena Kalita, Lena Mielnik, (klasa 6a) oraz Aleksandra Andreczko (klasa 7).

W trakcie tych zawodów nasza drużyna musiała wykazać się wiedzą teoretyczną, jak i praktycznym działaniem w pozorowanych scenkach. Udzielali pomocy między innymi: osobie oparzonej podczas grillowania, kobiecie która przewróciła się na hulajnodze zjeżdżając po schodach, osobie nieprzytomnej (prowadząc resuscytację krążeniowo-oddechową z użyciem defibrylatora AED), mężczyźnie, który spadł wykonując prace na wysokości oraz kierowcy samochodu, który doznał ataku epilepsji. Na koniec drużyna z dużym powodzeniem rozwiązała test wiedzy.

Wszyscy uczestnicy tych zawodów zostali zwycięzcami, otrzymując cenne nagrody, a wrażenia i nabyte umiejętności pozostaną na długo zapamiętane. Gratulujemy młodym ratowniczkom wysokiego poziomu wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy.


___________________
Rok szkolny 2023/2024