WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

W czwartek 18 kwietnia miała w naszej szkole miejsce kolejna Agapa* zainicjowana i zorganizowana przez panią Barbarę Placuch. Rozpoczęliśmy ją od spotkania w sali gimnastycznej, gdzie na uczniów czekała nie lada niespodzianka, czyli przedstawienie o zmartwychwstaniu Jezusa, w którym główne role odgrywali rodzice uczniów i nauczyciele (z wsparciem wybranych uczniów). Pani Basia wplotła w scenariusz elementy śpiewane, które podchwytywały również dzieci i samo przedstawienie wieńczyło wspólne śpiewanie z uczniami. W rytmie agapowego poloneza rozeszliśmy się na szkolne korytarze, gdzie na wszystkie klasy czekały obficie zastawione stoły i można było ucztować.

Pragniemy podziękować Rodzicom, którzy wsparli organizację wydarzenia poprzez przygotowanie ciast i słodkości, w szczególny sposób tym, którzy także zaangażowali się w przedstawienie: Pani Kasi (mamie Zosi z klasy 2a), Pani Eli (mamie Mileny z klasy 2a), Panu Damianowi (tacie Wiktorii z klasy 2b), Pani Marcie (mamie Janka z klasy 3a), Pani Kasi (mamie Pawła z klasy 3b) oraz Panu Marcinowi (tacie Antka z klasy 2b i Karola z klasy 5a). Z kolei Panu Michałowi (tacie Lilki z klasy 2b) dziękujemy za poświęcenie czasu, by stawić się tego dnia i nagrać występ.

Wśród występujących nauczycieli znaleźli się pani dyrektor Anna Tomanek-Puda, pani Julia Kilańska, pani Anna Smalcerz, pani Elżbieta Zarębska, pan Konrad Kalita, pan Jakub Kowalski oraz ksiądz Piotr Rajda, który dodatkowo przygrywał na perkusji do klawiszy pana Sławomira Błachuta.

Swój akcent w występie mieli także uczniowie klasy 2a i 2b oraz apostołowie z klasy 7, których należy docenić dodatkowo za improwizację bez wcześniejszych prób :)

Wielkie wrażenie robiła scenografia, którą zawdzięczaliśmy świetnej pracy i zaangażowaniu pani Barbary Placuch, pani Marioli Kamińskiej, pani Julii Kilańskiej, pani Klaudii Ogiegło, pani Anny Smalcerz, pani Elżbiety Szczypki, pani Iwony Żmudy oraz pana Konrada Kality.

Dzięki inicjatywie pani Basi oraz pracy społeczności szkolnej powstał wspaniały, wartościowy projekt łączący uczniów, nauczycieli i rodziców, za co serdecznie dziękujemy Wszystkim zaangażowanym.

*Agapa / Agape - wspólny posiłek o charakterze religijnym u pierwszych chrześcijan (Słownik Języka Polskiego PWN).___________________
Rok szkolny 2023/2024