WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

W piątek 17 listopada miał miejsce kolejny w historii naszej szkoły Wieczorek Patriotyczny, zorganizowany przy okazji listopadowych obchodów Święta Niepodległości. Wydarzenie było podzielone na dwie części: występ dzieci z klas 1-3 oraz, oddzielnie, młodzieży z klas 4-7.

Uczniowie zaprezentowali pieśni patriotyczne, a na instrumentach przygrywali im pan Konrad Kalita (akordeon) oraz ksiądz Piotr Rajda (perkusja) ze wsparciem nagrań akompaniamentu pana Sławomira Błachuta (klawisze), który nie mógł być z nami tego wieczoru. W poszczególnych utworach zagrali także Dawid Kostrzewski z klasą 7 (klawisze) oraz Nina Świerad i pan Jakub Kowalski z klasą 4 (skrzypce i perkusja).

W trakcie koncertu nie zabrakło nawiązań do obchodzonego w bieżącym roku jubileuszu 150-lecia działalności Stowarzyszenia „Dziedzictwo św. Jana Sarkandra”, którego historię i związek z naszą placówką krótko przytoczyła pani Dyrektor Anna-Tomanek Puda.

Innym odniesieniem do spuścizny Dziedzictwa była także specjalnie wydana edycja Gwiazdki Cieszyńskiej z repertuarem koncertu oraz pieśniami do wspólnego śpiewania, którą opracowała pani Anna Smalcerz.

Dziękujemy Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom klas zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia, młodym artystom za piękne i wzruszające chwile oraz wszystkim, którzy przybyli na występ. Szczególne podziękowania kierujemy także dla Rady Rodziców, która przyzdobiła szkołę i zorganizowała kawiarenkę, w której można było raczyć się poczęstunkiem.

Część zdjęć z występu klas 1-3 zawdzięczamy mamie naszych dwojga uczniów – pani Malwinie Goli.___________________
Rok szkolny 2023/2024