WIADOMOŚCI
Katolicka Szkoła Podstawowa w Czechowicach-Dziedzicach

W dniach 24 i 25 maja klasy 4a i 4b udały się na wycieczki, których celem było utrwalenie wiedzy, zdobytej na lekcjach historii, o dziejach naszego miasta.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od podziwiania murali, które powstały w przejściu podziemnym remontowanego dworca PKP. Klasa 4a niespodziewanie spotkała współautorkę murali panią Magdalenę Małecką-Cebula, która z ogromną pasją oprowadziła nas po tej niezwykłej ekspozycji. Następnie zwiedziliśmy najcenniejszy zabytek naszego miasta czyli kościół pod wezwaniem św. Katarzyny, podziwialiśmy ruiny zamku Wilczków i Pałac Kotulińskich. Podczas długiego spaceru wyznaczyliśmy granicę między Czechowicami i Dziedzicami, poszukiwaliśmy śladów pierwotnego położenia Pomnika Wolności, by następnie podziwiać jego współczesną replikę na Skwerze Stulecia. Przewodnikiem naszej wyprawy była pani Zofia Barzyk.___________________
Rok szkolny 2022/2023